Uniway bez çanta ve Çevre dostluğu özellikle yılbaşından sonra ücretli hale gelen plastik poşet uygulamasıyla gündemde yerini almış durumda. Doğaya zarar veren ve çözünmesi uzun yılları alan plastik poşet kullanımındaki savurganlığı ortadan kaldırmak adına yapılan yeni düzenlemeyle beraber bez çantalar hayatımızda yer edinmeye başladı. Plastik poşetlerin tek kullanımlık olması ve maruz kaldıkları herhangi bir durumda çok çabuk kullanılamaz hale gelmesi çevre dostu ve kullanımı uzun ömürlü olan bez çantaları daha tercih edilir kılıyor. Bez çanta uzun ömürlü olması, kolay kullanılabilir ve geri dönüşüme uygun olması açısından önemlidir. Çevre dostu bez çantalar alışverişten spora, plajdan eve kadar her alanda kullanılabilir. Kullanım alanının geniş olması ve uzun ömürlü olması plastik poşetler karşısında bez çantayı üstün kılmaktadır.

Uniway Bez Çanta ve Çevre Dostluğu Nedeniyle Bez Çantalar Yaygınlaşmalı

Uniway bez çanta ve Çevre dostluğu ülkemizde yaygınlaşması beklenen bir sektördür. Ülkemiz için geç kalınmış bez çanta alışkanlığının gelişmiş Avrupa ülkelerinde çok eskiden beri var olduğu bilinmektedir. Öyle ki bu ülkelerde marketlerde ve benzeri yerlerde plastik poşet uygulaması yoktur. Sadece doğaya değil doğada ki canlılara da zarar veren plastik poşetler her yıl denizlerde ve karada binlerce canlının ölmesine yol açmaktadır. Bu yüzden sadece çevresel kirlilik için değil canlılarının doğal yaşamlarını sürdürebilmesi içinde bez çanta kullanmak önemlidir. Plastik poşetlerin ücretsiz oluşundan kaynaklı israf, poşetlerin üretiminde kullanılan kaynakların israfına da neden olmaktadır. Plastik üretimin hammaddesi ithal edilen petroldür.

Etrafa atılan poşetlerin sadece çevreye, doğadaki canlılara değil ülke ekonomisine de zarar verdiği görülmektedir. Her yıl binlerce plastik poşet doğaya karışmakta ve çözünmesi yüz yıllar almaktadır. Bu poşetlerin üretiminde kullanılan zararlı kimyasallarında poşetle beraber toprağa karıştığı bilinmektedir. Kimyasal karışan toprağın verimliliğinin azalması da hem ekonomiye hem canlı bünyesine zarar vermektedir. Şimdiye kadar aldığınız ve kullandıktan sonra attığınız her torbanın bir canlıyı öldürdüğünü düşünün. Bu zamana kadar yüzlerce canlıyı öldürmüş olma fikri bile artık bez çanta kullanmak için geçerli bir sebep.

Uniway Bez Çanta ve Çevre Dostluğu ile Hijyenik ve Uzun Ömürlü Bez Çantalar

Uniway bez çanta ve Çevre dostluğu tüm süreçlerini kendi bünyesinde gerçekleştirdiği çanta üretiminde kullandığı koton, keten, gabardin gibi malzemeler doğaya zarar vermemekte ve geri dönüşümü yapılabilmektedir. İnsan sağlığını tehdit edici hiçbir kimyasala üretimde yer vermemektedir. Böylece bez çantalarla çevreye zarar vermeme ilkesini de korumaktadır. Plastik ürünlerden daha hijyenik ve sağlıklı olan bez çantalar yıkanabilir olmasıyla da cezp edicidir.

Önceleri şirketler tarafından promosyon olarak dağıtılan bez çantaların yavaş yavaş kullanımı yaygınlaşmıştır. Uniway bez çantaların fiyatı baskı şekline, modeline, boyutuna ve verilen sipariş adetine göre değişmektedir. Uygun ve ekonomik olan çantalar istenilen şekilde tasarlanmakta ve kullanıcılarına sunulmaktadır. İşletmenizin reklamını yapmak için tercih edeceğiniz Uniway bez çantalarla doğaya da katkı sağlayabilirsiniz. Toplu siparişlerde sağlanan uygun fiyatın yanı sıra istediğiniz tasarımları bez torbalarda görebilirsiniz.

Uniway Bez Çanta ve Çevre Dostluğu ile Bez Çantalarda Kimyasala Yer Yok

Uniway bez çanta ve Çevre dostluğu; imalatı bilinçlenen tüketici ile beraber artmakta kullanımı yaygınlaşmaktadır. Özellikle eczaneler ve şirketler tarafından dağıtılan bez çantaların geri dönüşümü olması ve çevreye zarar vermemesiyle önemi fark edilmiştir. Sağlam ve uzun ömürlü torbalar plastik türdeşleri gibi çabuk yıpranmamasıyla aile ve ülke ekonomisine de katkıda bulunmaktadır. Çanta üretiminde doğal maddelere yer veren Uniway çevre ve insan sağlığına duyarlı bir firma olması ile gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Firmanın uyguladığı uygun fiyat politikası da tercih edilmesinde önemli bir diğer etkendir. Zararlı plastik torbaları insan hayatından çıkartmayı hedefleyen Uniway kendi üretiminde de hiçbir kimyasala yer vermemektedir.

DEĞERLENDİRME
Uniway Bez Çanta
Önceki İçerikHam Bez Çanta Nedir?