Ham Bez Çanta

Ham Bez Çanta, dokusunda herhangi bir kimyasal madde bulunmayan çanta demektir. İşlenmemiş, fabrikadan çıktığı şekliyle kullanılan ham pamuk kumaştan üretilmiş olan çantadır. Ham bez çantalar doğa dostudur. Organiktir. İnsan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Ham bez çanta dayanıklıdır. Pamuktan üretilmiş bez bir çanta standart plastik bir poşet gibi ince ve dayanıksız değildir. Kilolarca ağırlığı tek seferde taşıyabilecek kadar dayanıklıdır. Geri dönüşüme uygun, sağlıklı ve organik olmasına rağmen kullanımı plastik poşet veya plastik çantalar kadar yaygın değildir.

Ham Bez Çanta, kullanımı sağlık açısından zararsız olduğu için gittikçe önem kazanmaktadır. Plastik maddeden yapılmış olan herhangi bir ürün veya eşyanın içerisinde petrol ve petrol türevi ürünler bulunur. Bu ürünler yiyecek, giyecek ve kimyasal temizlik malzemeleri kullanımı gibi çeşitli yollar ile insanların vücudunda birikir. Zamanla kanser başta olmak üzere pek çok ciddi hastalığa yol açabilir. Bu nedenle insan ve çevre dostu olan ham bez çantaların kullanımı önem kazanmaktadır.

Ham Bez Çanta

Ham Bez Çanta, plastik poşetten daha sağlıklıdır. Günümüzde plastik ham maddeye sahip ürün ve eşyaların hayatımızın her alanında yayılmaya başlamıştır. Plastik poşetler marketlerden ücretsiz olarak alınabilmektedir. Hemen hemen herkesin küçük bir alışverişte bile en az 3 veya 4 poşet almasının marketlerde normal karşılanmaktadır. Plastikten yapılmış ürünler pamuktan yapılmış ürünlerden fiyat olarak daha ucuzdur. Bunlar gibi nedenlerden dolayı plastiğin kullanım alanı gittikçe genişlemiştir. Ayrıca plastiğin doğada çözünerek toprağa karışması oldukça uzun yıllar aldığı için çevre kirliliğine neden olmaktadır. Plastik ürünler içeriğindeki petrol ve petrol türevi maddeler nedeniyle doğaya zarar vererek küresel ısınmaya neden olmaktadır.

Ham Bez Çanta mı Plastik Poşet mi Sağlıklıdır?

Bunun gibi daha pek çok zararı olan plastik poşetler yerine ham bez çanta kullanımı günümüzde git gide yaygınlaşmaya başlamıştır. Çevreye zararlı plastik poşetlerin artık yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de paralı satılmaya başlanacak olmasıyla beraber bez çanta kullanımı artış gösterebilir. Bu çantaların üzerindeki desenlerin oluşturulması için kullanılan boyalar su bazlı boyalardır. İnsan sağlığına zarar vermeyen tekstil boyalarıdır. Bunun için sadece bez çanta değil üzerindeki desenleri çizmek için kullandıkları maddeler de sağlığa uygundur. Bu anlamda ham bez çantalar içeriğinde hiçbir zararlı madde barındırmaması yönüyle tam bir çevre ve insan dostudur. Çevreye verdiği zararın yanında plastik poşetlerin tek kullanımlık olmasının aksine bez çantalar defalarca kullanılabilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle de bez çanta kullanımının tercih edildiği gözlenmektedir.

Ham bez çantalarla Market Alışverişi Daha Kolay

Ham Bez Çantalar, pek çok firma tarafından diğer reklam yöntemlerine oranla daha az maliyete sahip olması nedeniyle de tercih edilmektedir. Bazı marketler veya alışveriş mağazaları kendi markalarının bez çantalarını alışveriş çantası olarak üretip satmaktadır. Bu sayede hem kazanç sağlamakta hem de az maliyetli bir reklam avantajı sağlamış olmaktadırlar.

Ham Bez Çantanın Moda Olması

Ham Bez Çantalar,  modaya da hakim olmaya başlamıştır. Günümüzde pek çok tasarımcı ve büyük marka bez çanta üretimini tekrar canlandırmaya başlamıştır. Bu nedenle bez çanta kullanımı trend haline gelmeye başlamıştır. Bez çantaların hafif ağırlıkta olması açısından taşıma yönünden kolay olması bu ürünlerin kadınlar tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Bez çanta evde bulunan ve kullanılmayan bez bir ürün ile kişinin kendisinin yapabileceği derecede kolay bir yapılışa sahiptir. Ayrıca gündelik kullanıma uygun ve salaş bir görünüm sergiler. Bunun yanında üzerine kişinin kendi tarzına uygun desenler çizilebilir. Bunlar gibi nedenlerle kadınların tercih ettiği bez çantalar tekrar moda olmaya başlamış ve bez çanta kullanımı artmaya başlamıştır.

Hemen Ara Whatsapp'tan Sor