Bez Kese

Bez Kese; yüzde yüz pamuktan üretilmiş, içeriğinde herhangi bir kimyasal madde kullanılmamış ve organik kumaştan yapılmış olan kesedir. Bez kese doğa dostudur. İnsan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Geri dönüşüme uygundur; çevreye zarar vermez. 

Bez Kese

Bez keselerin kullanım alanları oldukça geniştir. Kullanım alanlarının başında söz, kına, düğün, sünnet gibi organizasyonlarda konuklara dağıtılacak olan hediyelik eşyayı koymak için kullanılması gelmektedir. Böyle bir organizasyonda hediye koymak için bez kese siparişi verecek olan kişi istediği şekilde bez keseleri tasarlatabilir. Bez kesenin üzerine isim, soy isim, tarih veya herhangi bir söz yazdırılabilir. Bez keseler evdeki saat, güneş gözlüğü, yüzük, kolye gibi ufak tefek eşyaları koymak için de kullanılabilir. Ya da içerisine lavanta, hanımeli, yasemin gibi kurutulmuş çeşitli çiçekler konularak banyonun havasına hoş koku katmak amacıyla da kullanılabilir. Bez kesenin bir diğer kullanım alanı ise spor ayakkabıları koruyucu kılıf olarak kullanılmasıdır.

Bez Keselerin Kullanım Alanları

Spor ayakkabıları çamaşır makinesinde yıkarken herhangi bir zarar gelmesini engellemek için kullanılabilir. Bez keselerin bir diğer kullanım alanı da banyodur. Banyodaki kirli çamaşırları biriktirmek için kirli sepeti olarak kullanılabilir. Bez keseler pratik kullanılabilir ve uzun ömürlü olması nedeniyle çerez ve kuru gıda koymak için de kullanılabilir. Ayrıca kına gecelerinde misafirlere dağıtılacak olan kınanın koyulması amacıyla da kullanılması mümkündür. Nikah şekeri ya da nikah hediyesi koymak için de tercih edilebilir. Bez keseler bebek mevlitlerinde hediye dağıtımında da sıkça kullanılmaktadır. Firmalar ve büyük kurumların reklam amaçlı tanıtım ve promosyon işlemlerinde bez kese üzerine firma logosunu bastırıp dağıttığı görülmektedir. Bez keseleri eğer el beceriniz ve ilginiz var ise ham bir şekilde alarak evde istediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz. Günümüzde internet aracılığıyla el işi malzemeler oldukça geniş kitlelere ulaşabilir duruma gelmiştir. Artık pek çok ev hanımı bu gibi yeteneklerini aile bütçesine katkı sağlamak için kullanmaktadır.

Bez Kese Üzerine Baskı

Bez keselerin üzerine çeşitli baskı metotlarıyla resim ve yazı basılabilir. Bu metotlar; emprime baskı, dijital baskı, transfer baskı, ofset baskı gibi yöntemlerdir. Emprime baskı; kumaş üzerine plastik, su bazlı ve ısı transferi gibi farklı boya ve teknikler kullanılarak yapılır. Elle yapılan bir baskı türüdür. Dijital baskı; çoğunlukla küçük ölçekli baskı işleri için tercih edilir. Dijital ortamda bulunan herhangi bir resim ya da yazının kumaş üzerine aktarılması tekniğidir. Ofset baskı; basılacak resim ya da yazının, yağlı bir mürekkep ile düz kireçtaşı üzerine çizilmesi sonucu oluşturulan baskı işlemidir. Transfer baskı; kağıttaki resim ya da yazının ısı ve basınç kullanılan özel bir metotla kumaşa aktarılmasıdır. Bez kese üzerine yapılacak olan baskı tekniğini bunlar arasından tercih edebilir veya baskı firmasını seçiminde tamamen özgür bırakabilirsiniz.

Bez Keseleri Nasıl Temin Edilebilir?

Bez keseler sipariş üzerine herhangi bir internet sitesinden veya bez çanta üretimi yapan firmalardan temin edilebilir. İstenilen boyutta, ebatta, renkte, ipli veya ipsiz olarak isteğinize göre tasarlatmak mümkündür. Bez kese siparişi vermek isteyen kişi dilediği resmin veya yazının dilediği şekilde yapılmasını sağlayabilir. İnternet üzerinden görüşülen veya bire bir anlaşılan bir firma istediğiniz görselin basılmış halini örnek olarak size sunar. Siz de örneği görerek basım yaptırıp yaptırmayacağınıza karar verebilirsiniz. Olumlu kararınıza göre ödemenizi yaparak siparişinizi teslim alabilirsiniz.

Çevre Dostu Bez Kese

Bez keselerin önemi çevre dostu olması nedeniyle gittikçe artmaktadır. Küresel ısınmanın arttığı, çevre kirliliğinin önlenemez boyutlara ulaştığı günümüzde ham bezden yapılmış ürünlerin kullanımı önem kazanmaktadır. Plastik kese ya da torbalar yerine bez kese ve torbalar tercih edilmektedir.

Hemen Ara Whatsapp'tan Sor